Jesień w Elfach

Elfy podczas zajęć plastycznych wykonały z warzyw i owoców piękne zwierzaki – cudaki.

Miś Uszatek i Biedronki na wycieczce

Dzieci odwiedziły Ogród Botaniczny w Poznaniu. Wzięły udział w zajęciach terenowych i plastycznych na temat:  Zwierzęta w ogrodzie – na drzewie, pod ziemią i w wodzie.

Koncert Filharmonii Pomysłów

Odwiedziliśmy ponownie Namuzowywalnię czyli muzyczną kamienicę. Bohaterem koncertu był jeden z jej  mieszkańców  –  Fantom Klawiaturnik, który nie tylko  rozśmieszał dzieci ale również pobudzał ich wyobraźnię.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W poniedziałek wszystkie maluchy po obejrzeniu spektaklu “Wesoła chatynka”,  zostały pasowane na przedszkolaka. Były też występy, dyplomy i wesoła zabawa.

Dzień Uśmiechu – Krasnoludki

“UŚMIECH to taka krzywa, która wszystko prostuje !

Od samego rana wszyscy witaliśmy się uśmiechając się do siebie.
Następnie każde dziecko przeglądało w lusterku swoje uśmiechy, zapamiętywało ten najszerszy i malowało z pamięci na specjalnym plakacie, który później wystawiliśmy na korytarzu, aby rodzice mogli podziwiać szczere uśmiech swych Pociech.
To był najweselszy dzień w przedszkolu

Miś Uszatek – zajęcia plastyczne w plenerze

Hałabałki i Krasnoludki w Deli Parku

Mimo, że na zewnątrz mocno padało, my w Deli Parku spędziliśmy czas wspaniale.
Najpierw poszliśmy na ogromny plac zabaw, gdzie dodatkową atrakcją były lemury, które mogliśmy oglądać za szybą.
Potem bardzo miły pan opowiedział nam o słodkich wielkopolskich specjałach: rogalach marcińskich, sznece z glancem i chruścikach.
Przeszliśmy do kuchni, ubraliśmy fartuchy i przystąpiliśmy do pracy: mąka, ciasto, ugniatanie, rozciąganie, wałkowanie, wycinanie i najtrudniejsze przeciąganie przez dziurkę, aby powstał chruścik – to wszystko musieliśmy zrobić sami!
Pan kucharz zabrał zrobione przez nas chruściki do smażenia, a my przeszliśmy na mały, ale równie wspaniały jak poprzedni plac zabaw.
I w końcu dotarły smaczne, pachnące i jeszcze cieple chruściki- najedliśmy się do syta. I niestety nadszedł czas powrotu, za krótka byla ta wycieczka. Już w autokarze prosiliśmy nasze panie o następną