Aktualności

W październiku

2  – Koncert muzyczny Filharmonii Pomysłów – TEATR ZIUTY BATUTY
4  – Inauguracja projektu  Wydawnictwa Zakamarki –
PRZEDSZKOLAKI CZYTAJĄ – PROJEKT PLECACZKOWY
12 –  Pasowanie na Przedszkolaka grupy – Smerfy, Koszałki i Biedronki. W programie występ Teatru Cieni LATARENKA
17 – Występ BROZI MAGIC SHOW dla dzieci
18 – Koncert PRO SINFONIKI  w Ośrodku Kultury
23  –  Koncert muzyczny Filharmonia Pomysłów – MINISTERSTWO MUZYKI

 1.   Przedszkole czynne jest od godziny 6.00-17.00 i przebywa w nim 300 dzieci w   12 oddziałach w Suchym Lesie i 1 oddział w Złotnikach na 25 dzieci.
 2.  Przedszkole posiada własną kuchnię, gdzie przygotowywane są posiłki dla dzieci. Wyznajemy zasadę, że dziecko zjada w ramach przygotowanej oferty posiłków – „co chce i ile chce”, to znaczy, że dziecko będzie miało możliwość wyboru poszczególnych produktów. Dzieci samodzielnie przygotowują sobie śniadania.
 3.  Dzieci korzystające ze śniadania powinny być przyprowadzone do przedszkola do godziny 8:45. Zajęcia planowane w rytmie dnia rozpoczynają się bezpośrednio po śniadaniu.
 4. Rodzice wchodzą do przedszkola za pomocą Karty zbliżeniowej. Karta wydawana jest 1 września. Duplikat karty wydawany jest na koszt Rodziców.
 5. Rodzic po przebraniu dziecka w szatni doprowadza je do sali, zgodnie z informacją o godzinach funkcjonowania oddziałów zamieszczoną  na drzwiach wejściowych i oddaje dziecko pod opiekę nauczycielce.
 6. Rodzice także odbierają dziecko bezpośrednio od nauczyciela. Podobnie jak przy przyprowadzaniu informują o swoim przybyciu opiekującą się dzieckiem nauczycielkę.
 7. Jeśli dziecko będą odbierały inne osoby niż rodzice, niezbędne jest wypisanie druku upoważnienia, dostępnego u nauczyciela.
 8. Dzieci 3,4-letnie mają zapewniony odpoczynek na leżakach, dlatego też ich Rodzice proszeni są o przeniesienie w pierwszym dniu pobytu w przedszkolu:
  • pościel o wymiarach 0,90/2,10 opisanej imieniem i nazwiskiem,
  • poduszki -„Jaśka” z powleczeniem.
 9. Wszystkie dzieci powinny przynieść do przedszkola 1 września:
  • bambosze
  • ubranka zapasowe do zmiany w razie potrzeby (majtki, skarpetki, rajstopy lub spodenki,  koszulka) – woreczki opisane imieniem i nazwiskiem będą wisiały w szatni.
 10. Do przedszkola uczęszczają dzieci zdrowe, dlatego też, podczas pobytu dziecka przedszkolu nie wolno podawać dzieciom żadnych lekarstw.
 11. Dzieci pomiędzy posiłkami korzystają samodzielnie z wody mineralnej bez ograniczeń.
 12. Wszelkie istotne informacje dla rodziców zamieszczane są na tablicach „grupowych” umieszczonych w korytarzach przedszkola.
 13. Informacje dla rodziców o płatnościach za przedszkole umieszczane są na stronie internetowej https://iprzedszkole.progman.pl. Więcej  informacji w zakładce “Opłaty”

wykonanie: GCI, Suchy Las